Pārklājumu veidi, kas izmantoti jumtu segumos no metāla loksnēm

Vairāk nekā 25 darbības gadi
200 darbinieki
3000 adresātu visā Eiropā

Lai pareizi izvēlētos jumta segumu, der zināt dažus svarīgākos parametrus. Papildus krāsai un ražotājam ļoti liela nozīme ir izmantota pārklājuma veids, kas tieši ietekmē materiāla noturību un tā izturību pret laika apstākļu iedarbību.

Šajā rakstā mēs skaidrojam, kādi pārklājumi tiek izmantoti populārāko jumtu segumu — trapecveida paneļu un dakstiņveida paneļu — ražošanā. Mēs aprakstām to īpašības un skaidrojām, ar ko tie atšķiras. Mēs arī aprakstām, kādi ir atsevišķu pārklājumu trūkumi un priekšrocības.

No kā tiek ražoti jumtu segumi?

Pirms mēs pāriesim uz detaļām, ir vērts atgādināt, ka jumtu paneļi un dakstiņveida paneļi tiek ražoti no auksti velmētā tērauda. Taču šīs materiāla veids ir jūtīgs pret koroziju un kaitīgu laika apstākļu iedarbību, tāpēc ražotāji jau daudzus gadus izmanto dažādus pārklājumus, par paaugstina jumta seguma noturību un novērš koroziju.

Cinkotie paneļi

Viens no populārākajiem veidiem, kā aizsargāt paneļus pret koroziju, ir cinkošanas procesa izmantošana. Cinkam saskaroties ar ūdeni un gaisu, veidojas īpaši izturīgs pārklājums, kas nodrošina paneļu aizsardzību. Visbiežāk tiek izmantoti 275 g cinka uz m2 tērauda platības. Šāds pārklājums ir apzīmēts ar Z275. Tas ir pietiekams videi, kur nav paaugstinātas korozijas iedarbības.

Cinkoto paneļu priekšrocības

Cinkošanas procesu jau daudzus gadus izmanto ne tikai paneļu gadījumā, kas tiek izmantoti būvniecībā, bet arī automašīnās šasijās vai citās rūpniecības nozarēs. Karstā cinkošana ir salīdzinoši lēta un plaši izmantota, tāpēc, neskatoties uz mērenu cenu, cinkotie paneļi nodrošina labu aizsardzību pret koroziju.

Cinkoto paneļu trūkumi

Izvēloties cinkotos paneļus, jāpievērš uzmanība tam, lai nesabojātu pārklājumu transportēšanas un uzstādīšanas laikā. Ja tas ir noticis, šajā vietā droši vien parādīsies korozija. Ir arī vērts atcerēties, ka paketē uzglabātu trapecveida paneļu samērcēšanas gadījumā, tie ir nekavējoties jānosusina vai jāpārliek paneļi, nodrošinot gaisa cirkulāciju. Pretējā gadījumā var notikt tā saucamā cinka pārklājuma pārkaršana. Šādā gadījumā var rasties burbuļi, caur kuriem iekļūst ūdens, izraisot metāla koroziju.

Ja pārklājums ir bojāts, ražotājs, visticamāk, noraidīs Jūsu garantijas prasījumu.

Cinkoto paneļu cena

Atkarībā no ražotāja un cinka pārklājuma cinkoto paneļu cena sākas no 26 PLN bruto/m2.

Dom pokryty blachą trapezową

Paneļi ar alumīnija cinka pārklājumu

Kā jau minēts, cinkotie paneļi raksturojas ar salīdzoši labu aizsardzību pret koroziju. Taču tie nav vienīgā opcija izvēlei. Pēdējā laikā lielu popularitāti iemantojuši paneļi ar alumīnija cinka pārklājumu. Sakausējuma proporcijas visbiežāk ir šādas: 55 % alumīnija, 43,4 % cinka un 1,6 % silīcija. Sastāvs un ķīmisko elementu proporcijas nav nejaušība. Alumīnija piedeva paaugstina cinkoto paneļu izturību pret koroziju, savukārt silīcija uzdevums ir atdalīt vienu no otra divus metālus, kas var nonākt ķīmiskās reakcijās. Jāpievieno, ka ražotāji izmanto dažādus nosaukumus šāda veida paneļiem. Alucinks, aluzinc vai alucinka sakausējums ir tā paša pārklājuma nosaukumi.

Paneļu ar alumīnija cinka pārklājumu priekšrocības

Svarīgākā paneļu ar alumīnija cinka pārklājumu priekšrocība ir augsta izturība pret koroziju, kas ievērojami pārsniedz cinkoto paneļu izturību. Paneļi ar alumīnija cinka pārklājumu atstaro lielu daļu no saules stariem, pateicoties kam tās neuzkarst. Tas ir īpaši svarīgs dzīvojamo ēku gadījumā, jo nodrošina siltuma komfortu nekustamā īpašuma lietotājiem.

Nākamā šī paneļu veida priekšrocība ir izturība pret augstu temperatūru. Pat 300 grādu temperatūras iedarbība neizraisa izmaiņās pārklājuma struktūrā. Jāatceras, ka paneļi ar alumīnija cinka pārklājumu mazāk nosmērējas. Lietotāji bieži vien novērtē arī šo jumtu seguma veidu par vizuālo vērtību. 

Paneļu ar alumīnija cinka pārklājumu trūkumi

Paneļu ar alumīnija cinka pārklājumu trūkums, lai gan neliels, noteikti ir nepieciešamība izmantot atbilstošas krāsas to krāsošanai. Standarta krāsu izmantošana var nenodrošināt vēlamo rezultātu noturības ziņā un krāsas efektu.

Paneļu ar alumīnija cinka pārklājumu cena

Paneļi ar alumīnija cinka pārklājumu ir nedaudz dārgāki par analoģiskiem modeļiem, ka aizsargāti ar cinka pārklājumu. Cenas sākas no 27 PLN bruto/m2.

Paneļi ar plastmasas pārklājumu

Papildus cinkam paneļi var būt arī pārklāti ar plastmasas slāni. Šādi pārklājumi pilda divas funkcijas — nodrošina aizsardzību un estētiku efektu. Paneļi ar plastmasas pārklājumu raksturojas ar daudz augstāku izturību pret koroziju un laika apstākļu iedarbību, salīdzinot ar cinkotajiem paneļiem. To noturība tiek noteikta uz 40–50 gadiem. Pastāv virkne materiālu, ko izmanto jumtu segumu no metāla loksnēm ražotāji. Šajā rakstā ir aprakstīti populārākie no tiem.

Poliester standard noteikti ir populārākais plastmasas pārklājums, ko izmanto paneļu pārklāšanai. No tehniskā viedokļa tas ir krāsa, kas pēc izžūšanas veido aptuveni 25 μm (0,025 mm) biezu pārklājumu. Poliesters paaugstina paneļu izturību pret koroziju un augstas temperatūras iedarbību. Poliester standard ir gluds un spīdīgs pārklājums, kas pieejams daudzās krāsās.

Poliester mat ir nedaudz biezāka (35 μm) poliestera pārklājuma versija, kas atbilstoši savam nosaukumam ir matēta. Tā ir izturīgāka pret koroziju un laika apstākļu iedarbību, salīdzinot ar iepriekš minēto pārklājumu. Taču tā ir pieejama mazākā krāsu skaitā.

Pural ir ļoti noturīgs un izturīgs pret smagiem laika apstākļiem pārklājums. Galvenās pārklājuma sastāvdaļas ir poliuretāns un poliamīds. Ražotāji visbiežāk izmanto 50 μm biezumu.

PVDF ir pārklājums, kas sastāv galvenokārt no polivinila fluorīda. Neskatoties uz nelielu biezumu (visbiežāk 25 μm), tas raksturojas ar īpašu noturību un izturību pret gaisa piesārņojumiem. Tādēļ tas ir ieteicams jumtiem, kas pakļauti paaugstinātam atmosfēras piesārņojumam. Diezgan augstas cenas dēļ pārklājumu PVDF piedāvā tikai atsevišķi ražotāji.

Plastizol — no ķīmiskā viedokļa tas ir polimēra suspensija vielā, kas samazina starpmolekulāros spēkus (plastifikatorā). Pārklājums raksturojas ar augstu noturību un izturību pret ķīmisko vielu iedarbību. Jāņem vērā, ka tas ir biezākais no aprakstītajiem pārklājumiem (par 180 μm). Plastizol nav izturīgs pret augstas temperatūras iedarbību. Ir zināmi jumta seguma pārklājuma noslāņošanās gadījumi, kas rodas pēc dažiem gadiem.

Kopsavilkums

Kā redzams, ražotāja nosaukumam vai jumtas seguma krāsai nav jābūt galvenajiem izvēles kritērijiem. Daudz svarīgāks ir tērauda kodola biezums un izmantots pārklājums, kas pilda trapecveida paneļu un dakstiņveida paneļu dekoratīvā un aizsargslāņa funkciju. Tieši izmantotais pārklājums tieši ietekmē izstrādājuma noturību un izturību pret laika apstākļu iedarbību. Zinot iepriekš aprakstītos tehniskos parametrus, var apzināti salīdzināt dažādu ražotāju piedāvājumu.
Ja Jums ir šaubas par to, kādu jumta segumu izvēlēties, iesakām sazināties ar klientu apkalpošanas nodaļu. Mūsu speciālisti palīdzēs Jūs izvēlēties atbilstošu jumta segumu, kas pielāgots klienta vajadzībām un vēlmēm.

Dom pkryty blachodachówką Malta

Paskatieties padomu rakstus

Mūsu blogā Jūs atradīsiet daudzus noderīgus rakstus par Jumta seguma izvēli, tā pareizu uzstādīšanu un kopšanu. Visus tekstus ir sagatavojuši specialisti šajā jomā.  

Paskatieties mūsu izstrādājumu katalogus

Izstrādājumus katalogos ir prezentēti uzņēmuma Hanbud piedāvātie jumtu segumi, metāla žogu dēļi, reklāmas stendi un profili ģipškartona plāksnēm.  Visi faili ir pieejami PDF formātā. Aicinām tos lejupielādēt.

Jumtu segumu un žogu uzstādīšanas instrukcijas

Pateicoties mūsu sagatavotajām uzstādīšanas instrukcijām lietotājs spēj patstāvīgi izveidot jumtu segumu un žogu. Visi materiāli ir uzrakstīti vienkāršā valodā un ietver salasāmas shēmas.